2/06/2015 10:39:00 PM

Zimowisko - informacje

Przyjazd do SP w Bęble (ul. Krakowska 76) - piątek 13 lutego o 16.30
Jak obecywałem, jeśli ktoś nie może osobiście przywieźć syna, może on jechać z nami autobusem. Spotykamy się wtedy o 14.45 na przystanku Dworzec Główny by udać się tramwajem nr 4 w kierunku Bronowic.

Zakończenie - niedziela 15 lutego o 16.00
Analogicznie, powrót ze Starymi Wilkami na przystanek Dworzec Główny na godzinę 18.00.

Prosze traktować te opcje jako formy wyjątkowe - nie domyślne. Podróż autobusem w 20 osób z bagażami byłaby wielce niewygodna.

Ewkipunek:
-karimata,
-śpiwór,
-ubranie i zmiany bielizny adekwatne do długości zimowiska (to tylko 2 noce - 48 godzin). Nie będzie potrzebny specjalnhy ubiór "na śnieg", przydać się może za to strój sportowy,
-obuwie zmienne (klapki), obuwie sportowe (na salę gimnastyczną - tenisówki lub halówki),
-przybory toaletowe (ręcznik, mydło, szczoteczka do zębów, pasta do zębów),
-mundur (w przypadku braku - błękitna koszulka, polo lub podkoszulek i ciemny sweter lub polar)
- naczynia (menażka lub miska, kubek, sztućce),
-Kronika Wilczka,
-sakiewka sobieradka (w niej koniecznie zapałki, nożyczki, klej, długopis, ołówek, igły i nici, agrafka, plastry),
-legitymacja szkolna.
-karta kwalifikacyjna i deklaracja członkowska jeśli ktoś jeszcze jej nie dostarczył.

Czego nie bierzemy:
-telefonów komórkowych (kontakt z Akelą - 783244689),
-zegarków,
-pieniędzy (chyba, że na bilet w wypadku podróży ze Starymi Wilkami),
-jedzenia.

Nie przyda się żaden rodzaj elektroniki, jak też gry, piłki, książki (chyba że będzie to Skautorama, śpiewnik wilczkowy lub Książeczka Mowgliego) itd - nie będzie po prostu czasu na inne aktywności.

Finanse:
Opłatę 100 zł za zimowisko proszę przelać na nr konta 50 2490 0005 0000 4000 3549 1732, w tytule podając imię i nazwisko dziecka (dzieci). Przelewu proszę dokonać najlepiej do środy.

Nastawienie:
Na zimowisku bezwględnie rządzi Akela i Stare Wilki. Warto, by porozmawiać z dziećmi przed wyjazdem o konieczności dyscypliny, odpowiedniego zachowania i takich aspektów jak jedność gromady (nie ma sytuacji, w której dziecko nie bierze udziału w zabawie czy innej aktywności). Podczas zimowiska nie jest planowany też kontakt dzieci z rodzicami. Zajęcia będą prowadzone na polu i w budynku, część z nich będzie odbywać się w nocy. 
Będą zaplanowane pod kątem naszej pedagogiki zakładającej rozwój na pięciu płaszczyznach: Bóg, charakter, służba, zdolności praktyczne i zdrowie. Nie będzie brakowało aktywności fizycznej.
Warto zatem zadbać o odpowiednie nastawienie i wiedzę naszych pociech, by nie spotkało ich jakieś niemiłe zaskoczenie:) W ekstremalnych sytuacjach dopuszczamy sobie możliwość skrócenia pobytu Wilczka z powodu wyjątkowej niesubordynacji.

Jeśli nasuwają się Państwu jakiekolwiek pytania czy propozycje, zapraszam do kontaktu mailowego :)

Brak komentarzy: