1/19/2014 11:10:00 PM

Garść informacji organizacyjnych

Terminy dwóch najbliższych zbiórek to 25 styczeń i 1 lutego. Przy okazji tej drugiej zbiórki (1 lutego) zorganizowane będzie krótkie zebranie z rodzicami.

Na zebraniu będą poruszone kwestie obozu. Chciałbym ustalić już z Państwem dokładną datę by można było zaplanować inne aktywności wakacyjne z wyprzedzeniem.

Kolejną kwestią będzie zapełnienie naszej gromady (na ostatniej zbiórce obecnych było 23 Wilczków a nie wszystkie były obecne!). Zgodnie z naszą pedagogiką gromada może liczyć 24 osoby i wymaga docelowo 5 opiekunów. W innym wypadku zbiórki robią się chaotyczne i nieefektywne. Porozmawiamy zatem o rozwiązaniu tej kwestii. 

Proszę przekazać Wilczkom przypomnienie, by wkleiły Modlitwę Wilczka do Kroniki (i nauczyły się jej na pamięć). Prosiłbym także, aby każdy napisał w Kronice po 3 zdania tego, co zapamiętał, o każdej z postaci, które poznawaliśmy na ostatniej zbiórce (Jacques Sevin, Robert Baden-Powel, Stefan Frelichowski i Andrzej Małkowski ). Kto nic nie zapamiętał może poszukać informacji w innych źródłach.

Co do Kroniki i Sakiewki Sobieradka: notuję w ostatnim czasie niepokojące zjawisko nieprzynoszenia ich na zbiórkę.
O tym jak ważne są to przedmioty można się było przekonać w sobotę. Proszę o dopilnowanie by Wilczki przychodziły na zbiórkę zaopatrzone w Kroniką (zeszyt 16 lub 32 kartkowy, podpisany i z wklejoną aktualnie przerabianą kartką z zadaniami) i Sakiewkę Sobieradka (długopis, zapałki, kawałek sznurka, agrafka, nożyczki, klej, igła, nici, plaster, kompas (kto posiada)). Jest to bardzo ważne i wymagane do sprawnego przeprowadzenia zbiórki. Wilczki, które nie posiadają bądź zgubiły chusty, proszę aby zabrały szalik (przydatne przy grach). 

Osoby, które nie wpłaciły składki członkowskiej (79zł) proszę aby dokonały stosownego przelewu na konto hufca do środy. W tytule proszę wpisać imię i nazwisko Wilczka. Rodzeństwa należące do FSE pochodzące z rodzin z problemami finansowymi rozliczają się w następujący sposób (I dziecko - pełna kwotwa, II dziecko - 40 zł, III dziecko - 30 zł). Jest to składka, którą płacą wszyscy członkowie Stowarzyszenia (łącznie ze Starymi Wilkami).

Dzisiaj, tj. w niedzielę 19 stycznia powstała oficjalnie 3GK działająca na Ruczaju. Gromada po pół roku od założenia liczy już 12 wilczków. Mianowanym Akelą został Maksym Szczypa HO czyli niegdysiejszy Ikki naszej gromady.

W okresie ferii zimowych zostaną zorganizowane także 2 zbiórki naborowe gromady, która swoją działalnością obejmie północne rejony Krakowa i okolic.

Jako, że Akelą powyższej gromady zostanie nasz dotychczasowy szczepowy Piotr Synowiec HR, ogłaszam "casting" na nowego szczepowego. Tak zupełnie poważnie: potrzebny nam jeden dorosły mężczyzna (np. ojciec Wilczka), który chciałby i ma możliwość w większym stopniu zaangażować się w naszą działalność. Zadaniem szczepowego jest odciążenie Akeli i drużynowego z części obowiązków organizacyjnych i finansowych (pomoc przy ściąganiu składek i opłat, foundraising, pomoc przy formalnościach związanych z wyjazdami itd.). Także ojcowie, którzy chcieliby się włączyć jako Stare Wilki (czyli już aktywnie uczestniczyć w zbiórkach) są bardzo mile widziani. Zainteresowanych proszę o kontakt. W najbliższym czasie są także organizowane szkolenia zarówno dla szczepowych, jak i przybocznych w gromadach (oba w lutym).

Do środowego wieczora można składać zamówienia na koszule mundurowe. Będą one do kupienia w cenie 35-37 złotych (w zależności od wielkości zamówienia). Do końca tygodnia będę także składał zamówienie na inne części umundurowania (berety, naszywki, paski, klamry) oraz inne przedmioty (jak książeczki Mowgliego bądź inne pozycje książkowe o skautingu). Ewentualne zamówienia proszę kierować na gromadakrakowska@gmail.com. Ceny i dostępność(z tym bywa różnie) przedmiotów można sprawdzić na stronie Carricka - azymut360.pl

Osoby, które mają maszynę do szycia, zdolność jej obsługi i czas proszę o pomoc w przygotowaniu chust, na które zapotrzebowanie jest ogromne i stale rośnie. Materiał, obszywkę, nici i wzór zapewnia gromada.

Życzymy udanego i spokojnego tygodnia:)

Brak komentarzy: