12/19/2013 11:16:00 AM

Zimowisko tuż, tuż...

Plan zimowiska powoli się wykrystalizował.
Dokładny adres miejsca naszego pobytu to:
(Szkoła Podstawowa)
Podstolice 204
Wieliczka 30-020

Rozpocznie się ono jak było wspomniane w piątek 27 grudnia od godziny 10 (od tej godziny można przyjeżdżać do szkoły) a zakończy około godziny 13 w poniedziałek 30 grudnia (3 noclegi, 3 obiady). W związku z takimi godzinami i ewentualnymi problemami z dowiezieniem Wilczków na miejsce ktoś z opiekunów uda się z dziećmi busem. W takim wypadku proszę zgłosić każdy taki przypadek.

Rzeczy, które należy zabrać na zimowisko:
-karimata,
-śpiwór,
-mundur,
-odpowiednia ilość ubrań (przynajmniej jeden zestaw na zmianę w wypadku przemoczenia - będziemy także spędzać czas na dworze)
-zmiany bielizny
-kosmetyczka z rzeczami do mycia,
-ręcznik,
-buty na zmianę (najlepiej z jasną podeszwą)
-coś ciepłego do spania,
-KRONIKA WILCZKA - czyli zeszyt z wklejoną kartą z zadaniami. Podkreślam to gdyż część Wilczków nie przykłada do tego odpowiedniej wagi.
-sakiewka sobieradka - musi zawierać: igłę i nitkę, plaster, długopis, latarkę. Powinna zawierać:kompas, sznurek, zapałki, nożyczki, klej, kilka kredek
-kubek,

Jak widać lista jest mniejsza niż w wypadku obozu bo zarówno warunki jak i czas są inne.
Tym razem proszę nie zabierać noży gdyż nie będą potrzebne.

Bardzo proszę osoby, które chcą aby ich dzieci pojechały na zimowisko a nie rozmawiały ze mną w tej sprawie i nie oddały karty zgłoszeniowej o pilny kontakt gdyż musimy już znać ilość posiłków do zamówienia. Jako, że jest to okres świąteczny i wiele osób wyjeżdża do rodzin, możliwe jest uczestnictwo w części zimowiska (jeden dzień, dwa dni). Myślę, że warto:)

Ogólny plan dnia na zimowisku:
-jutrznia(dla szefów)
-pobudka ok. 7.30.
-modlitwa,
-rozgrzewka,
-mycie,
-apel,
-śniadanie
-blok zajęć przedpołudniowych (w tym Skała Narady, II śniadanie i Anioł Pański)
-Msza Św. (w niedzielę)
-obiad (ok. 14)
-odpoczynek i zaliczanie zadań
-blok zajęć popołudniowych (w tym podwieczorek)
-kolacja (ok. 19)
-przygotowywanie scenek,
-świeczysko,
-modlitwa wieczorna,
-Różaniec szefów i najwytrwalszych Wilczków,
-kompleta szefów


Dla rodziców mam natomiast trzy inne informacje/propozycje:
Ojcowie, którzy mają wolny czas i chcieliby pobyć z nami jakiś czas na zimowisku i pomóc w opiece nad Wilczkami są bardzo mile widziani i proszeni o kontakt.

Na Radzie Hufca podjęliśmy temat poruszony na ostatnim spotkaniu czyli chęć dowiedzenia się przez Państwa więcej o naszej działalności bądź włączenie się aktywne do Stowarzyszenia. Podałem na tamtym zebraniu kilka przykładów osób, które zaangażowały się w, powiedzmy, "późniejszym" wieku. 
Postaramy się zorganizować tego typu spotkanie już po nowym roku i pewnie dopiero w lutym (styczeń będzie bardzo napięty).

I właśnie w styczniu zaplanowane są dwa wydarzenia, na które serdecznie chciałem zaprosić:
-spotkanie opłatkowe szefów (wędrowników i przewodniczek) (prawdopodobnie 6 stycznia wieczorem - szczegóły wkrótce) na którym będzie możliwość poznać nas osobiście i porozmawiać np z naszym hufcowym Bartkiem Bodziechowskim, szczepowym Piotrkiem Synowcem czy szczepową Jadwigą Szubą. 
Na to spotkanie zapraszam wszystkich chętnych rodziców.

Teraz coś niestety coś tylko dla mężczyzn:
 9(czwartek wieczór)-12(niedziela) stycznia odbędzie się zimowa wędrówka Kręgu Wędrowników św. Ignacego Loyoli (czyli nas :) ). Tym razem będziemy wędrować w Górach Świętokrzyskich (Święty Krzyż, Łysica, Święta Katarzyna). W jej trakcie dokona się bardzo ważny obrzęd Wymarszu Wędrownika przez hufcowego i szefa kręgu - Bartka. W związku z tym pojawi się też na wędrówce wiele znakomitych osób, które myślę, że bardzo warto poznać. Zapowiada się fantastyczna (i liczna) wędrówka-pielgrzymka. W planach wiele ciekawych konferencji, możliwości skupienia, rozmowy. Wędrówka rozpoczyna się w czwartek ale nie ma problemu z dołączeniem do nas później. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt mailowy bądź telefoniczny

Dziękuję za przeczytanie tego długiego posta i proszę o modlitwę w intencji dobrego przygotowania zimowiska i bezpiecznego jego przebiegu.

Brak komentarzy: