11/08/2012 10:40:00 AM

Mała lekcja historii


11 listopada tj. w niedzielę będziemy wspólnie świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Zbiórka rozpocznie się o 9.30 na placu pod kościołem o.Bernardynów (pod Wawelem) po czym udamy się na uroczystą Mszę.
Około 11.30 rozpocznie się gra o tematyce niepodległościowej. Poznamy postacie Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego czy Ignacego Paderewskiego.

Na koniec w klasztorze ojców Dominikanów odbędzie się jeszcze spotkanie, na którym śpiewem i scenkami    wczujemy się w atmosferę tamtych dni.

Zbiórka powinna zakończyć się około 14.00 pod klasztorem Dominikanów (czyli jeśli ktoś nie jest w stanie odebrać stamtąd wilczka - ok. 14.30 pod kościołem św. Józefa)

Jeśli ktoś nie jest w stanie dowieźć syna przed Mszą (ta jest o 10)  to można dołączyć później na grę i śpiewogranie. Podobnie jeśli ktoś nie może w ogóle przyjechać do centrum to proszę o kontakt i z takim wilczkiem pojedzie któryś ze starych wilków tramwajem z Podgórza.

Z powodu przewidywanej bardzo dużej liczby osób na uroczystościach w Krakowie nie jestem jednak w stanie podać dokładnego miejsca i czasu spotkania po Mszy dlatego w takim wypadku proszę się kontaktować telefonicznie. Prawdopodobnie jednak spotkamy się także pod kościołem o. Bernardynów.

Brak komentarzy: