3/02/2011 10:53:00 PM

Dzień modlitw - Tuchów, 26 marca

Kraków, 25.02.2011 r.

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!
                W tym roku po raz pierwszy w takiej formie organizujemy Dzień Modlitw w święto Federacji Skautingu Europejskiego. Pragniemy złożyć Państwu propozycję uczestnictwa w tym wydarzeniu. Program skierowany do Państwa będzie okazją do spotkania i refleksji pedagogicznej. Będziemy mogli cieszyć się swoją obecnością i wspólnie wznosić modlitwy ku Bogu w gronie harcerek, harcerzy i całych rodzin.
                Nasze świętowanie wpisuje się co roku w uroczystości związane ze Zwiastowaniem Najświętszej Maryi Pannie. Chcemy, jak Maryja, odpowiadać Bogu „TAK” na Jego wezwanie do świętości! W tym roku Dzień modlitw za FSE obchodzimy w sobotę, 26 marca. Odbędzie się on w Tuchowie, w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Wiódł tędy szlak do Santiago de Compostela, więc w roku Świętego Jakuba pragniemy pielgrzymować, jak średniowieczni pątnicy, w gronie szefów wybierając się w sierpniu do Hiszpanii. Stąd też hasło, które będzie nas tego dnia prowadzić: „Pielgrzymując ku światłu”.
                Tak ważnym zadaniem naszego ruchu jest czynna zmiana świata na lepszy. Pracujemy, „aby ustanowić Królestwo Chrystusa w całym swoim życiu i świecie, który nas otacza”. Jednakże najważniejszą rolę w formowaniu człowieka zdolnego do zmiany otaczającej nas rzeczywistości na lepszą, pełni rodzina. Jesteśmy przekonani o tym, że najważniejszym czynnikiem warunkującym jego rozwój fizyczny, intelektualny i moralny jest miłująca, a jednocześnie wymagająca obecność rodziców. Dziękując za zaufanie, które otrzymaliśmy od Państwa i chcąc pogłębić naszą współpracę, przygotowaliśmy program zaadresowany specjalnie do Państwa. Mamy nadzieję, że nasza propozycja stanie się okazją do kolejnego spotkania i kolejnych refleksji związanych z wychowaniem.
                Po uroczystej Mszy świętej, którą specjalnie dla nas zgodził się celebrować Jego Ekscelencja biskup Władysław Bobowski, wygłoszeniu przez niego homilii i zawierzeniu naszych jednostek Matce Bożej, zapraszamy na konferencję „Dlaczego skauting?” przygotowaną przez Piotra Synowca HR. Oprócz tego będą mieli Państwo okazję do wysłuchania dwóch innych konferencji o wychowaniu, przygotowanych, przez naszych pedagogów. W międzyczasie będzie można zjeść zamówiony obiad oraz przespacerować z rodziną i przyjaciółmi po terenie Sanktuarium. Będzie to również jedna z niewielu okazji, aby zobaczyć swoje dzieci w „akcji” podczas zajęć.
                Program dla rodziców jest tak pomyślany, by małe dzieci nie były przeszkodą we wspólnym spotkaniu. Mogą Państwo wybrać przejazd autokarem (z Krakowa) wraz z innymi lub przyjechać własnym środkiem transportu. Dla młodszych dzieci zorganizujemy przedszkole, w którym będzie można zostawić je na czas konferencji, pod opieką przewodniczek. Na miejscu zapewniamy obiad.
                Na koniec chcieliśmy jeszcze raz bardzo serdecznie zachęcić do uczestnictwa całymi rodzinami w naszym wspólnym spotkaniu. Można również zaprosić rodzinę, przyjaciół, znajomych.
26 marca bądźcie Państwo z nami!
Wspólnie świętujmy Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie!
Z wyrazami szacunku,

Bartłomiej Bodziechowski HO - Szef kręgu krakowskiego          
Anna Mamla wędr. -  szefowa środowiska krakowskiego
Michał Pałamarz HR - szef PuSZczy
                                                      

Brak komentarzy: