10/07/2008 09:30:00 PM

Zbiórka Inauguracyjna - 4 października 2008

4 października Gromada zebrał się na pierwszej po Letnich łowach zbiórce. Pojawili się na niej również chłopcy, którzy dopiero zostaną wilczkami. Przybyło także Starych Wilków. Oprócz Akeli i Baloo z Gromadą byli także Kaa i Bagheera.

Ponieważ tego dnia padał deszcz z naszymi zabawami musielismy przenieść się do budynku. Pierwszym zadaniem każdego wilczka, było wytropienie drogi do Mowgliego, porwanego przez złośliwe małpy z rodu Bandar-logów. Później zyskaliśmy przychylność skalnego pytona Kaa, śpiewając o nim nowo poznaną piosenkę, po czym wspieraliśmy go w walce z małpami jak tylko potrafiliśmy. Każdy wilczek zaliczył sporo trafień w złosliwe Bandar-logi.

Następnie przyszedł czas na pozostałe zabawy: Wykazywaliśmy się więc naszą spostrzegawczością, wywołując z koła osoby u których udawało się wilczkowi pozostającemu w środku wypatrzeć podobieństwa do siebie (śmiechu i bieganiny było przy tym co niemiara), albo starając się zapamiętać zbiory przedmiotów pokazywanych nam przez kilka chwil przez stare wilki.

Koniec zbiórki obwieścił nam Tomek - częstując nas urodzinowymi cukierkami.

Koniec naszych zabaw nie był końcem spotkania. Po zbiórce udaliśmy się do kaplicy na Mszę Świętą. Był to dzień świętego Franciszka z Asyżu - patrona wszystkich wilczków, a ponadto pierwsza zbiórka w roku. Były więc szczególne powody aby modlić się wspólnie za nas wszystkich.

Całe spotkanie zakończyły krótkie, ale jak mówił Akela, ważne obrzędy. Dwa z nich dotyczyły naszych nowych starych wilków - Kaa i Bagheery. Przy nas, naszych rodzicach, księdzu i innych osobach które tego dnia spotkały się z nami po zbiórce, obiecali służyć pomocą w naszej Gromadzie. (Zdjęcia)

Brak komentarzy: