5/06/2008 11:21:00 PM

Wielkie Łowy "Na Wzgórzach Seeonee"- 1-4 maja 2008

Podczas "długiego weekendu" nasza gromada spotkała się z gromadami z innych zakątków Polski na corocznych "Wielkich Łowach". Do niedużej miejscowości Oksa, położonej pomiędzy Jędrzejowem a Włoszczową, oprócz nas zjechały wraz ze swoimi akelami gromady z: Lublina, Puław, Warszawy, Garwolina, Radomia i Wrocławia. Razem z Akelami i innymi Starymi Wilkami była nas ponad setka!!!
W ciągu tych dni wspólnie spędzonych nauczyliśmy się w codziennym "Czasie Nowej Gwary" wielu piosenek dżungli, świetnie bawiliśmy się na wieczornych ogniskach, przyglądając się inscenizacjom przedstawianym w ciągu kolejnych wieczorów przez wszystkie gromady - także i naszą. Wzięliśmy udział w "Wiosennych Zmaganiach" dając świadectwo naszej fizycznej sprawności, oraz w "Phealu" - grze w której aby zdobyć wszystkie punkty przygotowane przez mieszkańców Dżungli należało wykazać się sprawnością, sprytem i pomysłowością. "Pheal" zwieńczyła niełatwa, ale zwycięska walka z pożarem zagrażającym wzgórzom Seeonee. Niespodzianką była wizyta kilku gromad w miejscowej strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej gdzie na własne oczy obejrzeliśmy z bliska z każdej strony oraz w akcji prawdziwy wóz strażacki. Nie zabrakło też zadań które nasza Gromada musiała wypełnić samodzielnie.
Przygotowaliśmy więc z Akelą wybrane litery "Alfabetu Mowgliego" które wraz z literami innych Gromad zostały zaprezentowane podczas Pokazu, wzięliśmy udział w "Biesiadzie Ikkiego, przygotowując ze smakołyków rzeźbę "Tabaqui szalejącego na łące" - specjalnie na okoliczność przybycia żółwia Oo. Podczas codziennych Skał Narady, wspólnie z Akelą wyciągaliśmy wnioski z kolejnych lekcji dżungli.
Pomimo tego czasu, tak dokładnie wypełnionego zabawami i atrakcjami nie zapominaliśmy o codziennej modlitwie, tak rano jak i wieczorem, a ponadto podczas całych Łowów uczestniczyliśmy w Mszach Świętych w miejscowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja.
Wielkie Łowy zakończyły się pośród okrzyków radości z tak spędzonego czasu oraz podziękowań Akelom i Starym Wilkom za opiekę i wszystkie atrakcje. (Album)

Brak komentarzy: